Najlepsze konto firmowe

Najlepsze konto firmowe

Konto bankowe dla firm 

W prowadzeniu działalności gospodarczej przydatne okazuje się konto firmowe. Dopasowane do indywidualnych wymagań danej firmy. Za pośrednictwem takiego rachunku przedsiębiorcy dokonują zapłaty za zakupione towary. Oraz rozliczają swoją sprzedaż. Konto firmowe zapewnia możliwość regulowania zobowiązań podatkowych wobec US i ZUS. Założenie tego rodzaju jest niekiedy koniecznością. Dzieje się tak w przypadku, gdy konkretne firmy osiągają wysokie obroty w ciągu roku. Jakie wybrać najlepsze konto firmowe?

Konto bankowe dla firmy ma umożliwiać jak najprostsze dokonywanie rozliczeń. Związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Należy powiedzieć, że największą popularnością wśród przedsiębiorców cieszą się tanie, albo zupełnie bezpłatne konta firmowe. Dzięki nim klient nie ponosi zwiększonych kosztów swojej działalności. Najważniejsze w wyborze konta firmowego jest jego dopasowanie do potrzeb przedsiębiorcy. Inne oczekiwania będzie miał właściciel małej, jednoosobowej firmy. A inne dyrektor spółki, zatrudniający kilkuset pracowników. Dla przedsiębiorców główne parametry to: wysokość opłat, dodatkowe korzyści oraz opinie użytkowników. W zależności od charakteru Twojej działalności istotne będą dla Ciebie różne charakterystyki konta firmowego. Jeżeli posiadasz kontrahentów zagranicznych. Ważne okażą się opłaty za wykonywanie i odbieranie przelewów w obcej walucie. Jeżeli często gonią Cię terminy płatności, to funkcjonalność przelewów ekspresowych będzie bardzo cenna. Możliwość zaciągnięcia kredytu odnawialnego może uratować sytuację firmy. Przy problemach z utrzymaniem płynności finansowej.

Sporo banków oferuje nowym klientom, w różne promocje. Premie pieniężne za założenie konta i aktywne korzystanie z usług banku. Firma również zwraca uwagę na dostępność innych produktów finansowych. Na przykład kredytów, lokat czy kart kredytowych. Kanały dostępu do konta stają się bardzo istotne. Zdecydowana większość banków w Polsce umożliwia zarządzanie środkami finansowymi. Zgromadzonymi na koncie firmowym za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej.

Rachunek bankowy dla firm

Wśród rachunków firmowych nie jest łatwo znaleźć prawdziwe konto za 0 zł. Brak opłat za prowadzenie rachunku bankowego lub przelewy internetowe. Banki rekompensują sobie nałożeniem opłat za inne usługi, m.in. korzystanie z karty płatniczej. Najlepsze konto firmowe jest najbardziej odpowiednie dla 80% osób. Które rozpoczynają działalność gospodarczą lub już prowadzą swój mały biznes (do 3 mln obrotów rocznie). To konto jest przeznaczone głównie dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Lub ewentualnie spółek partnerskich.

Wyróżniamy 5 najlepszych kont firmowych:

  • idea Bank – Firma to ja,
  • nestBank – BIZnest,
  • mBank — Mbiznes Start,
  • ing Bank – Konto Direct Firma,
  • alior bank – Rachunek Partner.

Wybierając konto firmowe, trzeba po prostu zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły. Liczy się przede wszystkim to, ile wynoszą rzeczywiste opłaty za konto. Jak również zwrócić uwagę na dodatkowe bonusy i premie. Jakie mogą stać się naszym udziałem, gdy zdecydujemy się na założenie jakiegoś konta. Często można bowiem zaoszczędzić w ten sposób sporo pieniędzy. A w szczególności małe lub nowe firmy potrzebują każdej dodatkowej sumy.