Najlepsza lokata online w BGŻ Optima

Najlepsza lokata bankowa

Lokata Bezkarna BGŻ Optima to jeden z produktów tego banku. Lokata jest dla nowym klientów lokującym co najmniej 1 000 zł. Maksymalna kwota lokaty wynosi 20 000 zł. Lokaty 3-miesięczne mają bowiem ograniczenie kwotowe. Są dostępne do 10 000 zł. Oprocentowanie wynosi 3,0% w skali roku.

Bank powstał w 2011 roku z inicjatywy Banku Gospodarki Żywnościowej. Specjalizuje się w produktach oszczędnościowych. Nie oferuje klientom kont osobistych, kart płatniczych czy kredytów. Podstawowym rachunkiem jest konto oszczędnościowe. A lokatą — właśnie Lokata Bezkarna.

Oferty są zawsze przejrzyste i korzystne. Bank jest objęty gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Ulokowane środki są chronione do wysokości 100 000 euro. W Optimie nie możesz założyć konta osobistego. Bank nastawiony jest na oferty oszczędnościowe. Dlatego nie założysz w nim ROR-u. Z którego można płacić kartą. Oferuje prowadzenie kont i lokat. Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym wynosi aktualnie 2,2% w skali roku.

Lokata bezkarna – szczegóły oferty

Propozycja jest wyłącznie do nowych klientów. Otwierających wraz z nią Konto Indywidualne.

Szczegółowe informacje na temat Lokaty Bezkarnej:

  • Na lokatę możesz wpłacić od 1000 zł do 20 000 zł;
  • Twoje środki wpłacone na lokatę są w całości ubezpieczone;
  • Lokatę można założyć jedynie na etapie składania wniosku o otwarcie Konta. Jeżeli posiadasz już Konto Indywidualne BGŻ Optima, a chcesz skorzystać z Lokaty Bezkarnej. To musisz zamknąć to konto. A lokatę możesz założyć dopiero po 12 miesiącach. Tym razem na etapie otwierania Konta Oszczędnościowego Smart;
  • Lokatę możesz w każdej chwili zerwać. BEZ utraty odsetek;
  • Lokaty w BGŻ Optima mają charakter jednorazowy. Po zakończeniu lokaty, twoje środki zostaną przelane na konto oszczędnościowe;
  • Nie ponosisz opłat za otwarcie i prowadzenie lokaty;

Proces zakładania lokaty bezkarnej

  1. Wypełniasz wniosek na tej stronie BGŻ Optima. O założenie Konta Oszczędnościowego Smart wraz z Lokatą Bezkarną;
  2. Podajesz kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na Lokatę Bezkarną;
  3. Przelewasz podaną kwotę z rachunku w innym banku na konto podane przez BGŻ Optima. Aktywujesz w ten sposób swoje konto oszczędnościowe. A wpłacone środki są lokowane na Lokacie Bezkarnej. Realizując pierwszy przelew,zasil lokatę kwotą. Jaką wcześniej zadeklarowałeś we wniosku. W przeciwnym razie środki trafią na konto oszczędnościowe.

Lokata Bezkarna to jedna z najwyżej oprocentowanych lokat kwartalnych na rynku. Założenie tego depozytu wymaga co prawda otwarcia konta oszczędnościowego w banku. Parametry tego rachunku są korzystne.