Konto bankowe dla dziecka

Konto bankowe dla dziecka

Konto dla twojego dziecka


W naszym kraju można założyć konto osobiste w banku nawet kilkuletniemu dziecku. Dopiero, jednak gdy ukończy ono 13. rok życia, będzie mogło z tego konta samodzielnie i swobodnie korzystać. Polskie prawo bankowe nie określa bowiem minimalnego wieku, od którego można mieć własne konto. W praktyce jednak niemal wszystkie banki w naszym kraju stosują takie kryteria wiekowe. Banki oferują bowiem konta oszczędnościowe dla nich, zakładane i zarządzane przez osoby dorosłe. Nie są one powiązane z kontem i służą jako elektroniczne portmonetki. Działające na takiej samej zasadzie jak telefony komórkowe na kartę. Osoby pomiędzy 13 a 18 rokiem życia mają tzw. ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Ograniczona zdolność do czynności prawnych. Sprowadza się do tego, że niektóre czynności prawne mogą być przez te osoby zawierane za zgodą ich przedstawicieli ustawowych. Są nimi rodzice, opiekunowie albo kuratorzy ustanowieni przez sąd. W sytuacjach określonych przez przepisy prawa. Dopiero po ukończeniu tego wieku, w świetle polskich przepisów, dziecko staje się tzw. osobą małoletnią, co daje mu ograniczone prawo do wykonywania czynności prawnych.


Dobre konto bankowe dla dzieci


Nastolatek, posiadający własny rachunek bankowy, może samodzielnie dokonywać przelewy. Wypłacać pieniądze z bankomatu, płacić kartą, także zbliżeniową, za zakupy. Lub korzystać z konta internetowego czy doładowywać telefon pieniędzmi z konta. Rodzice mogą mu jednak ustanowić na koncie limit. Posiadanie takiego konta jest to wygodne i oszczędza nam czasu. Tata czy mama nie musi biec po gotówkę do bankomatu, żeby ją dziecku dać, gdy jest taka potrzeba. Może mu ją przelać na konto, bez ruszania się z domu. MBank proponuje eKonto m, propozycja dla osób młodych. Unikatowym rozwiązaniem jest to, że rachunek ten „dorasta” razem ze swoim użytkownikiem. Z biegiem czasu klient zyskuje coraz więcej dopasowanych do niego rozwiązań. Czasem większe warunki musi spełnić. eKonto m mogą założyć już 13-latkowie, natomiast korzystać można z niego, jak tylko długo się chce. Nowi, pełnoletni posiadacze eKonta m, którzy od 1 stycznia 2016 r. nie posiadali w mBanku konta osobistego ani oszczędnościowego. Mogą otrzymać 110 zł w promocji mBanku.
Wystarczy założyć eKonto m wraz z kartą debetową do 30 listopada 2017 r., a następnie w dwóch kolejnych miesiącach dokonać min. 8 transakcji „plastikiem” i zalogować się do aplikacji mobilnej.


Korzyści z posiadania konta:

  • Możliwość umieszczenia na karcie własnej grafiki, zdjęcia lub wzoru z galerii;
  • Szybkie transakcje bezgotówkowe;
  • 0zł za wydanie karty;
  • Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce przy wypłacie powyżej 50zł/100 zł.

eKonto m to naprawdę tani rachunek z mnogością dodatkowych atutów. Prowadzenie konta do 25 roku życia jest bezpłatne, po tym czasie opłaty można uniknąć, zapewniając wpływy w wysokości min. 1000 zł. Również opłaty za kartę (od 21 roku życia) można uniknąć, wykonując co najmniej 5 transakcji kartą w miesiącu, obojętnie na jaką kwotę. Nowoczesna aplikacja mobilna, programy rabatowe czy zwrot za niektóre zakupy. Sprawiają, że wybór eKonta m może być strzałem w dziesiątkę.